Krytyna Pęczkowska

Październik 1st, 2011 adm Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Krystyna Pęczkowska, psychoterapeuta, psycholog. Zajmuje się psychoterapią dzieci, rodzin, par oraz indywidualną. Prywatny gabinet. Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego- prowadzi szkolenia zawodowe dla psychologów ,pedagogów. Koordynuje działania związane z Zieloną Osią2-0.

AddThis Social Bookmark Button

Robert Skitek

Kwiecień 26th, 2010 adm Posted in architektura, sylwetki Komentarze są wyłączone

Robert Skitek, architekt
Związek z Tychami: tu się urodziłem, mieszkam i pracuję

Działalność Zawodowa:
2000-2001 – współwłaściciel pracowni An Archi Group
2001-2003 – praktyka na stanowisku projektanta w AB-PROJEKT sp.z o.o.
2002-2003 – praktyka budowlana
od 2001 – prowadzenie autorskiej pracowni RS+
2003 – zdobycie uprawnień projektowych
od 2005 – ścisła współpraca z arch. Robertem Wilczokiem (Portal)

www: rsplus.com.pl Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

MAREK MOŚ

Styczeń 18th, 2010 adm Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Marek Moś

Dyrygent, dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO od czasu jej powstania. Dyrektor artystyczny festiwalu „Letnia Filharmonia AUKSO” w Wigrach. Wybitny polski skrzypek i kameralista. Kształcił się w Bytomiu i Katowicach. Jego pedagogami byli Kazimierz Dębicki i Andrzej Grabiec. Założyciel i wieloletni primarius Kwartetu Śląskiego – zespołu, który w krótkim czasie stał się jednym z najwybitniejszych kwartetów smyczkowych w Europie. Z kwartetem występował na najbardziej prestiżowych festiwalach i najznakomitszych estradach świata, między innymi w Konzerthaus w Wiedniu, Concertgebouw i Ijsbreker w Amsterdamie, Vredenburg w Utrechcie, Schauspielhaus w Berlinie, Tivoli w Kopenhadze, Tonhalle w Dusseldorfie, De Singel w Antwerpii, Merkin Hall w Nowym Jorku i Jordan Hall w Bostonie. Z Kwartetem Śląskim artysta dokonał około 30 prawykonań utworów polskich i obcych, z czego część jest dedykowana zespołowi. Artysta ma w swoim dorobku wiele nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji, a także dla firm fonograficznych (CD Accord, Olympia, Patridge, Thesis, Wergo ).Płyty, w nagraniu, których uczestniczy Marek Moś, zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody. Monograficzna płyta z utworami H.M. Góreckiego zdobyła Nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego „Fryderyk’ 95”. Kolejny tytuł „Fryderyka” oraz wyróżnienie „Płyta Roku” magazynu „Studio” za rok 1997 zdobyła ostatnia płyta zespołu z nagraniami kwartetów K. Szymanowskiego i W. Lutosławskiego. Marek Moś jest również laureatem wielu nagród między innymi: Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie (1979), Międzynarodowej Trybuny UNESCO w Paryżu (1984,1988), Związku Kompozytorów Polskich (1994, 2005), Nagroda Ministra Kultury „Gloria Artist” / srebrna/ (2005), Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego (2005), Honorowego Obywatela Miasta Tychy (2009).

Obecnie, obok wielkiej aktywności koncertowej i nagraniowej, Marek Moś wykłada również w Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach.

źródło

AddThis Social Bookmark Button

Barwna Paleta w Orionie.

Styczeń 14th, 2010 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Powstanie Klubu Twórców Nieprofesjonalnych „Paleta” jest efektem przyjaźni zawartych na przestrzenie kilku lat podczas konkursów plastycznych organizowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”, Tyskiej Spółdzielni mieszkaniowej „Oskard”. Tam właśnie narodził się pomysł częstych spotkań . W 2000 r. po akceptacji ze strony kierownictwa, ostatecznie zostaliśmy formalna grupą, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Soroptimist International klub w Tychach

Grudzień 5th, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Soroptimist International klub w Tychach, mecenas projektu AKCJA SZTUKI. KOBIETY na stoisku nr 12 Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego proponuje prawdziwe rarytasy. Ręcznie wykonane przez członkinie klubu ozdoby świąteczne i artystyczne kartki świąteczne zaprojektowane przez artystki projektu AKCJA SZTUKI. KOBIETY. Zapraszamy.

Dochód z Jarmarku tyski klub Soroptimist International przeznacza na wspieranie interesujących przedsięwzięć oraz na działalność charytatywną. Dotychczas klub wsparł finansowo wiele ważnych przedsięwzięć. Oto lista:

 • mecenat projektu AKCJA SZTUKI. KOBIETY.
 • mecenat inauguracji Salonu Poezji Anny Dymnej w Tychach.
 • Organizacja kiermaszu świątecznego i przygotowanie paczek z okazji św. Mikołaja dla biednych dzieci.
 • Wspieranie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tychach.
 • Dofinansowanie nagród w regionalnym konkursie projektów “Wpływ osiągnięć fizyki na rozwój cywilizacji”.
 • Ufundowanie wyjazdu wakacyjnego na obóz młodzieżowy do Włoch dla wzorowego ucznia tyskiej szkoły.
 • Pomoc w wydaniu płyty kompaktowej w ramach akcji “Lawina”, mającej na celu upamiętnienie ofiar lawiny w Tatrach w 2002 roku oraz zgromadzenie funduszy na potrzeby TOPR.
 • Zorganizowanie w Tychach “Domu chleba”.
 • Z inicjatywy klubu właściciele tyskich piekarni ofiarują chleb, który przeznaczony jest nieodpłatnie dla ubogich.
AddThis Social Bookmark Button

Gabriela Kiełczewska-Słowikowska

Październik 12th, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Związek z Tychamii: urodzona, zamieszkała

Studia: ASP we Wrocławiu, Katedra Ceramiki
zajmuje się rzeźbą ceramiczną, instalacją, mozaiką ceramiczną, projektowaniem ceramiki użytkowej
Miejsca prezentacji: Kamienie Uczuć, Galeria pod dachem, Tychy, 2007;
Wystawa dyplomowa: BWA Wrocław, Galeria Ceramiki i Szkła;
Studium Obiektu, Szkolna Galeria Malarstwa i Grafiki I LO, Tychy, 2009-nadal
Udział w wystawach zbiorowych: Galeria Za Szafą; CERAMIKA, Wrocław, 2006;
Udział w wystawie III Międzynarodowego Biennale Mozaiki w San Nicolas de los Arroyos, Argentyna, 2007;
Udział w wystawie ZEPTER INTERNATIONAL DESIGN
AWARD “DISH WITH THE LID”2007;
udział w wystawie pokonkursowej I Ogólnopolskiego Konkursu Ceramicznego “Struny światła”.

Współpraca: Dwukrotnie współorganizator warsztatów ceramicznych oraz pokazu wypalania ceramiki metodą raku podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, 2007, 2008;
uczestnik International Youth Symposium “MINI-CERAMICS 2007″, Lwów;
uczestnik I Sympozjum Centrum Ceramiki Artystycznej w Luboradowie, 2006

Nagrody i wyróżnienia: Nagroda za wyróżniającą się prace dyplomową w roku akademickim 2007/2008 na ASP we Wrocławiu
Stypendia: Stypendium Samorządu Miasta Tychy “Quid discis, tibi discis” w 2006
Hobby: sztuka i kultura Japonii, komiks, gotowanie.

AddThis Social Bookmark Button

Małgorzata Krzanowska

Wrzesień 12th, 2009 admin Posted in AKCJA SZTUKI, sylwetki Komentarze są wyłączone

Rodowita tyszanka. Absolwentka I Liceum ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego. Tytuł licencjata z historii sztuki uzyskała w 2009 roku. Aktualnie studentka 1 roku studiów uzupełniających magisterskich w Krakowie na kierunku historia sztuki. Wśród jej licznych zainteresowań na szczególną uwagę zasługują kwestie związane ze sztuką współczesną oraz poszerzanie horyzontów w dziedzinie kina światowego. Entuzjastka muzyki nielekkiej i dobrej polskiej fantastyki.

Poniżej: otwarcie wystawy KOBIETY inaugurującej projekt AKCJA SZTUKI. Małgorzata Krzanowska jest asystentką kuratora oraz koordynatorką projektu ds. public relations

AddThis Social Bookmark Button

Małgorzata Młynarczyk

Wrzesień 12th, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Małgorzata Młynarczyk – urodzona w 1966 r. Od zawsze mieszkająca w Tychach i lubiąca swoje miasto. Wielka miłośniczka kina – zwłaszcza czeskiego, skandynawskiego i filmów Pedro Almodovara. Przez większość życia związana z Liceum im. L. Kruczkowskiego (powszechnie znanym jako Kruczek) – najpierw jako uczennica, a potem nauczycielka. Od 20 lat uczy odróżniać Krasickiego od Krasińskiego i Kraszewskiego. Kilka lat temu wymarzyła sobie otwarcie klasy dziennikarskiej i… dopięła swego. Teraz więc oscyluje między literaturą a publicystyką, starając się pokazać, że jedno i drugie łączy wrażliwość na człowieka.

AddThis Social Bookmark Button

Halina Tymusz

Wrzesień 12th, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Halina Tymusz width=

Halina Tymusz, foto. Beata Wąsowska

Urodzona w 1960 roku w Żarach. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie- Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom w 1985 roku w pracowni profesora T. Grabowskiego i profesora A.S. Kowalskiego. Nauczyciel PLSP w Katowicach od 1985 roku. Stypendium Ministra Kultury i Sztuki 1986 rok. Twórczość w zakresie malarstwa.

AddThis Social Bookmark Button

Katarzyna Nowak-Zagórska

Wrzesień 12th, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Urodziła się w Radomiu, studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom w 1981 roku z projektowania książki z projektowania książki u prof. Stanisława Kluski, z grafiki warsztatowej u prof. Wojciecha Krzywobłociego, z malarstwa u prof. Andrzeja S Kowalskiego. Uprawia malarstwo i rysunek. Read the rest of this entry »
AddThis Social Bookmark Button

Emilia Posyłek

Wrzesień 12th, 2009 admin Posted in grafika, sylwetki Komentarze są wyłączone

Artysta plastyk, grafik, rysownik, malarz, projektant graficzny, DTP, redaktor techniczny. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Projektowania Graficznego w Katedrze Projektowania Książki oraz Grafiki Warsztatowej w Katowicach. Jako projektant graficzny prowadzi swoją działalność na etatach i we współpracy z prasą, agencjami reklamowymi oraz telewizyjno – prasowymi i wydawnictwami. Prowadzi własne studio graficzne, gdzie zajmuje się kreacją graficzną dla reklamy, marketingu, public relations. Biorąc udział w przedsięwzięciach komercyjnych, edukacyjnych i wychowawczych, obsługuje m.in. jednostki władzy administracyjnej, prywatnych odbiorców oraz organizacje pozarządowe. Dzięki profesjonalizmowi i umiejętnościom pomaga wykreować własny styl klienta, firmę, markę, produkt czy usługę. Równolegle uprawia twórczość artystyczną w dziedzinie rysunku wielkoformatowego, malarstwa olejnego i grafiki warsztatowej z wykorzystaniem grafitu, węgla i srebra (technika własna). Jej rysunki i obrazy są prezentowane na wystawach indywidualnych i grupowych. (m.in. ogólnoeuropejska prezentacja w Berlinie, Wrocławiu, Lubaczowie, Krakowie) a także wystawiane i oferowane w galeriach: „SD“, „Kropka”, „Miriam“, „Obok“, „Labirynt“, „Yam“, Galerii Barbary Gierasińskiej, „Fraktal“, „Marquardt“ oraz w Galeriach Miejskich w Łodzi. Znajdują się także w wielu kolekcjach prywatnych i państwowych w Polsce i poza granicami kraju.

AddThis Social Bookmark Button

Agnieszka Łapka

Kwiecień 1st, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach na kierunku Metaloplastyka. Od 2003 roku studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Malarstwo. Dyplom w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza obroniła w 2008 roku. Jest Stypendystką Prezydenta Miasta Tychy, pięciokrotnie otrzymywała Stypendium Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za wyniki w nauce. Miała pięć wystaw indywidualnych. Brała również udział w dziewięciu wystawach zbiorowych. Organizowała i brała udział w happeningu malarskim podczas festiwalu „Rawa Blues” 6 października 2007 roku oraz w happeningu artystycznym studentów katowickiej ASP na festiwalu RAWA BLUES FESTIVAL 4 października 2008r. Brała udział w wielu konkursach plastycznych, w tym także międzynarodowych. Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Konrad Swinarski

Marzec 13th, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Adam Romaniuk

Marzec 3rd, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Prof. Adam Romaniuk Od 1974 r. pracuje na ASP w Katowicach prowadząc zajęcia z zakresu typografii , projektowania graficznego oraz prowadzi pracownię Druku Płaskiego. Jest profesorem.Uprawia grafikę warsztatową (litografia serigrafia), grafikę projektową (projektowanie książki,grafikę prasową, plakat). Brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.Ur. 1949 r. w Gliwicach. Katowicki Wydział Grafiki ASP w Krakowie ukończył w roku 1973. Od 1973 r. pracował jako asystent, starszy asystent, adiunkt, docent i profesor. W latach 1978-91 prowadził kolejno Pracownię Projektowania Typograficznego, Zespoloną Pracownię Kompozycji, Liternictwa i Typografii, Pracownię Projektowania Graficznego – Projektowanie Książki. Od 1991 do 2000 r. kierował Pracownią Druku Płaskiego (Litografii), a od 2000r. Pracownią Technik Nietradycyjnych. Od 2003r. prowadzi Pracownię Technik Cyfrowych. Uprawia: grafikę warsztatową (litografię, serigrafię, grafikę cyfrową), grafikę projektową (projektowanie książki, grafikę prasową, plakat). Zorganizował 32 wystawy indywidualne oraz brał udział w ponad 200 wystawach w kraju i za granicą. Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Barabara Kasperczyk

Styczeń 18th, 2009 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Artystka zajmuje się grafiką, malarstwem jak i projektowaniem graficznym oraz scenografią. Jej główne dziedziny twórcze to jednak Grafika Warsztatowa oraz Nowe Media.

W każdej dziedzinie twórczości stara się wykorzystać swój własny ślad graficzny, łącząc tradycyjne formy sztuki z nowymi, ciągle poszukując nowej, własnej materii twórczej. Od 2005 roku jest członkiem Związku polskich Artystów Plastyków. Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Arkadiusz Kremza

Styczeń 6th, 2009 admin Posted in literatura, sylwetki Komentarze są wyłączone

Arkadiusz Kremza – poeta, ur. 1975 r. w Mikołowie. Autor czterech tomów poezji: BLOKI (Mikołów 1997), HOCKI-KLOCKI (Mikołów 2000), BRANIA (Kraków 2003), PUKANIE ZIEMI (Nowa Ruda 2006) LUDZIE WEWNĘTRZNI (Mikołów, 2009) oraz kilku arkuszy poetyckich. Publikował we wszystkich ważnych czasopismach artystyczno – literackich w kraju (m.in. STUDIUM w Krakowie CZAS KULTURY w Poznaniu, OPCJE i FA-ART w Katowicach, KRESY w Lublinie, DWUKROPEK w Warszawie, ARKADII W Mikołowie.). Jego wiersze znalazły się z antologii INNY ŚWIT (Katowice 1994) oraz w ANTOLOGII NOWEJ POEZJII POLSKIEJ (Kraków 2000), ANTOLOGII POEZJI NA DZIKO – MARTWE PUNKTY (2004). Autor scenariuszy teatralnych – Środek, Modliszka, Małpa. Współreżyser spektaklu muzycznego do poezji Rafała Wojaczka – NIGDY NIE OTWIERAĆ OKNA. Laureat wielu konkursów poetyckich. Mieszka w Mikołowie i pomieszkuje w Torky.

AddThis Social Bookmark Button

Muzyczne Zaduszki

Listopad 2nd, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Jacek Gazda (gitara basowa): Doświadczony muzyk, gitarzysta basowy, który współpracował z czołowymi zespołami i solistami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak: Krzak, Czesław Niemen, Easy Rider, Monkey Business, Antymos Apostolis, Roman “Pazur” Wojciechowski, Dariusz Kozakiewicz, Andrzej Zaucha, Halina Frąckowiak, Kwadrat, Big Band Ireneusza Dudka, Big Band Jerzeko Jarosika, Helmut Nadolski oraz jako sideman z SBB, Breakout Tadeusza Nalepy, Stanisławem Sojką.

Olek Górny (gitara, śpiew): Gitarzysta solowy, wokalista, kompozytor, tekściarz. Współpracował i nagrywał z zespołami i solistami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak : Monkey Business, Easy Rider, Roman “Pazur” Wojciechowski, Gang Olsena, Black And White.

Jarek Wodziński (perkusja, instrumenty perkusyjne): Perkusista związany z zespolem Easy Rider od początku jego istnienia czyli od 1980 roku. W latach 1984 do 1985 wystepował jednocześnie w Dudek Blues Session Ireneusza Dudka.

Stanisław Wita (piano, keyboard, hammond): Klawiszowiec, aranżer i kompozytor. Współpracował z całą czołówką wykonawców rockowych, bluesowych i jazzowych. Wzięty muzyk sesyjny, zaistniał na kilkudziesięciu ważnych pozycjach wydawniczych w historii rodzimej fonograffi.

Robert Lenert (prowadzenie koncertu, harmonijka ustna): Dziennikarz radiowy, muzyk, pasjonat bluesa. Współpracował z Januszem Radkiem, Robertem Kasprzyckim , grupą Monkey Business oraz Bluecros. Występował na wielu festiwalach w kraju i zagranicą: Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Galicja Blues Festival, Blues na Kresach, Kir Blues, Jesienny Weekend Bluesowy, Jazz en Nord (Francja), Ost West (Niemcy). Współpracuje też z amerykańskimi bluesmenami GRIFFEM HAMLINEM i TERRY MANEM, a także z fińskim gitarzystą jazzowym RISTO TOPPOLA. Ma na swym koncie występ w szeregach grupy kierowanej przez CHRISA FARLOWE (dokumentowany nagraniem). Jest Dyrektorem Artystycznym “International Galicja Blues Festival” oraz cyklu “Muzyka w kinie”.

AddThis Social Bookmark Button

Magda Jańczuk

Październik 22nd, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Magda Jańczuk (ur. 1983, Tychy)-  studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu
Śląskiego  w Cieszynie na kierunku Edukacja Artystyczna, specjalizacja: Grafika.
W pracy wykorzystuje szeroki wachlarz form w zależności od koncepcji
(fotografuje, maluje, tworzy obiekty, video).
Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Jerzy Granowski

Wrzesień 25th, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Jerzy Granowski – dziennikarz, poeta – urodził się w Bochni, mieszka z żoną Zofią w Katowicach pracuje w tyskim zakładzie Fiata . Ukończył Politechnikę Śl. na Wydziale Transportu Kolejowego oraz Uniwersytet Warszawski na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Dorota Łukasiewicz-Zagała – animator

Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Wioleta Lubina

Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Wioleta Lubina

Kiedy byłam jeszcze w “Kruczku”, zostałam poproszona o przygotowanie jakiejś piosenki na konkurs wokalny do Technikum Budowlanego ze względu na odbywające się tam Dni Frankofonii. Potrzebowałam pianisty i wtedy poznałam Michała Łazarczyka, z którym w późniejszym czasie odnieśliśmy wiele bardzo sympatycznych sukcesów. Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Edyta Kaszyca

Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Edyta Kaszyca

Związek z Tychami: miasto, w którym się urodziłam i mieszkam
Zawód: kulturoznawca, obecnie doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Działalność Zawodowa: Pałac Młodzieży w Katowicach

Data i miejsce urodzenia: 1982 rok, Tychy

Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Adam Sikora

Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

ADAM SIKORA

Operator filmowy, reżyser, fotografik, malarz.
Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1988).

W 2006 zdobył w Krakowie Nagrodę Główną „Srebrny Lajkonik” (Krakowski FF – Konkurs Krajowy) i nagrodę za reżyserię podczas Guangzhou International Documentary Film Festiwal (Chiny), a w 2005 roku otrzymał w Kielcach (Ogólnopolnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych “Nurt”) Nagrodę Prezesa Zarządu TVP S.A. za „wstrząsający obraz humanitarnej katastrofy małego śląskiego miasteczka, stający się metaforą degradacji człowieka bez pracy i środków do życia”. W 2001 roku został Laureatem Srebrnej Żaby na Camerimage 2001 za zdjęcia do „Angelusa” w reżyserii Lecha Majewskiego. Za zdjęcia do „Drugiego brzegu” otrzymał w 1998 roku nagrodę MF Teatrów TV w Plłowdiw. Za dokument „Bluesmani – ballada o Janku ‘Kyksie’ Skrzeku” otrzymał Srebrnego Lajkonika na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych w Krakowie w 2000 roku. Zrealizował liczne teatry telewizji. W 2005 roku na V Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej otrzymał nagrodę za zdjęcia do spektakli: „Geza-dzieciak” w reżyserii Zbigniewa Brzozy oraz „Intryga i miłość”w reżyserii Macieja Prusa.

Realizator wielu programów kulturalnych Telewizji Polskiej, m.in. Ogrodu Sztuk i Rozmów na nowy wiek. Autor licznych wystaw fotografii (Instytut Mikołowski, Cieszyn, Słupsk). Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Michał Ostaszewski

Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Michał Ostaszewski
Data urodzenia: 24.01.1984
Hobby: zgłębianie postmodernizmu, sport
Członkostwo: Ariergarda
www.ariergarda.eu

Realizacje:

Wszystkie akcje zrealizowane z grupą Ariergarda.
Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Ewa Sendecka

Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

Ewa Sendecka


Realizacje:

Firma:

 • Hostel Service (od 2007-07 do 2007-09),,
  Grafik, projektant
  ulotki, projekt wnętrz do hostelu
 • Xylab Mobile (od 2007-07)
  Grafik
  projektowanie kartek z życzeniami, layoutów,
 • Fama 2007 (od 2007-07 do 2007-07)
  vj, grafik
  wizualizacje do spektakli podczas Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej – “FAMA 2007″
 • Wamech – Producent wózków przemysłowych (od 2007-06)
  grafik, projektant – freelancer
  projekty ulotek, bannerów, reklam, wizytówek, katalogów
 • Art Lumino (od 2007-06 do 2007-08)
  Grafik
  Fotomontaże, animacja karaoke do zespołu “The Beatles”
 • (After Effects)
  Plus Ratio
  (od 2006-10)
  Grafik
  Praca w gazecie studenckiej jako projektant okładek, logotypów, rysownik, ilustrator
 • BPA – Bratnia Pomomoc Akademicka (od 2006-10)
  grafik, projektant
  projekty plakatów dla Dyskusyjnego Klubu Filmowego przy BPA, plakaty na okolicznościowe imprezy, zdjęcia dokumentacyjne
 • Inne:

  obsługa programów:

 • Adobe Photoshop
 • Adobe After Effects
 • Adobe Premiere
 • Corel Draw
 • DVD Architect
 • Udział w wystawach zbiorowych: – grupa A_FE – grupa trzyosobowa z mojego wydziału –zrobiłyśmy razem jeden film.

  Stypendia: Stypendium zagraniczne ( Dania) – 2008
  Hobby: narciarstwo, pływanie, wspinaczka
  www.pionkwa.blox.pl

  AddThis Social Bookmark Button

  prof. Janusz A. Włodarczyk – architektura

  Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

  Janusz A. Włodarczyk

  CURRICULUM VITAE

  Urodzony w Warszawie, 26 kwietnia 1932.
  Zawód: architekt, nauczyciel akademicki.
  Żona: Bożena, architekt.
  Dzieci: Marcin 1962, architekt; Monika 1969, filolog.
  Wnuki: Martyna 1992; Julia 1999; Maja 2003.
  Hobby oraz zajęcia około-zawodowe i poza zawodowe: Literatura (księgozbiór), muzyka (płytozbiór), fotografia, własny dom w górach.
  Status naukowy: mgr 1958 PK, dr 1987 PK, dr hab. 1993 PW, prof. 2001.
  Read the rest of this entry »

  AddThis Social Bookmark Button

  Sybilla Sierotkiewicz

  Czerwiec 21st, 2008 SYBILLA Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

  Sybilla Sierotkiewicz

  Związek z Tychami: Od urodzenia do teraz

  Zawód: Kulturoznawca teatrolog
  Adres: Tychy

  Wykształcenie: Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
  Hobby: Muzyka (śpiewam w chórze – Chór Presto Cantabile), Sport (aerobik, tae-bo, rower), Kultura starożytnego Egiptu

  AddThis Social Bookmark Button

  Jacek Dębski

  Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

  Jacek Dębski

  historia sztuki,

  realizacje

  • wystawa Sztuka w przestrzeni miasta.
  • Artyści znani z tyskich kościołów. (listopad 2006 – luty 2007)
  • cykl wykładów z historii sztuki europejskiej
  • Akademia Historii Sztuki (trzeci w tym roku)teksty
  • gromadzenie zbiorów artystów związanych z Tychami i historyczną Ziemią Pszczyńską (obraz J. Nowosielskiego, plakaty R.Kalarusa, grafiki R.Kalarusa, S.Kluski, A.Romaniuka, J.Piech, akwarele I.Botora i inne)

  kontakt
  www.muzeummiejskie.tychy.pl


  od sierpnia 2005 pracownik MM Tychy

  AddThis Social Bookmark Button

  Joanna Kucz-Pieczka

  Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

  Joanna Kucz-Pieczka
  Związek z Tychami: Urodziłam się i mieszkam w Tychach
  Zawód: Historyk literatury, dziennikarz
  Działalność Zawodowa.:

  Od 1 sierpnia 2005 roku pracuję w Muzeum Miejskim w Tychach. Prowadzę Dział Oświatowy (współpraca z tyskimi szkołami, organizacja życia edukacyjno-oświatowego w muzeum, prowadzenie biblioteki muzealnej, organizacja Popołudni Czwartkowych, konkursów, koncertów, spotkań), zajmuję się również promocją muzeum i kontaktami z mediami. Wcześnie pracowałam jako dziennikarz w tyskiej prasie oraz jako nauczyciel.

  Adres: ul. Katowicka 9, 43-100 Tychy (praca)
  Read the rest of this entry »

  AddThis Social Bookmark Button

  dr. Maria Lipok-Bierwiaczonek

  Czerwiec 21st, 2008 admin Posted in sylwetki Komentarze są wyłączone

  Maria Lipok-Bierwiaczonek

  Etnograf, wykładowca w Podyplomowym Studium Wiedzy o Regionie Uniwersytetu Śląskiego. Inicjatorka pomysłu utworzenia Muzeum Miejskiego w Tychach, obecnie jego dyrektor. Wieloletnia kierowniczka Działu Etnografii Muzeum Śląskiego, pełniąca funkcję kuratora ds. historii i kultury regionu. Laureatka prestiżowej Nagrody im. Karola Miarki, przyznawanej za upowszechnianie kultury i nauki oraz wnoszenie humanistycznych wartości do kultury narodowej.

  Nagrody im. Karola Miarki 2005

  www.muzeummiejskie.tychy.pl Read the rest of this entry »

  AddThis Social Bookmark Button