Barabara Kasperczyk

Artystka zajmuje się grafiką, malarstwem jak i projektowaniem graficznym oraz scenografią. Jej główne dziedziny twórcze to jednak Grafika Warsztatowa oraz Nowe Media.

W każdej dziedzinie twórczości stara się wykorzystać swój własny ślad graficzny, łącząc tradycyjne formy sztuki z nowymi, ciągle poszukując nowej, własnej materii twórczej. Od 2005 roku jest członkiem Związku polskich Artystów Plastyków.

Najwazniejsze wystawy indywidualne:

- Teatr Witkacego w Zakopanym (luty 2006) pod tytułem „Tłum” (grafika+multimedia)
- Teatr Mały (Galeria Obok) w Tychach (styczeń 2007) pod tytułem „Tłum” (grafika+multimedia)
- Galeria MM, Chorzów (kwiecień 2008) pod tytułem „Impresje Miasta” (grafika, formy przestrzenne oraz multimedia)

Wystawy zbiorowe/festiwale:

- jazFESTIWAL ZABRZE/ESSEN (Niemcy) 2003: udział animacji w prezentacji multimedialnej poświęconej miastu o tytule „polisantipolis” oraz instalacja pod tytułem ”pokój z widokami”
- udział animacji PODRÓŻ takich festiwalach jak: ETIUDA & ANIMA 2005, „Videoprzestrzenie`04 w BWA we Wrocławiu, w Międzynarodowym Krakowskim Festiwalu Filmowym `06, w festiwalu RePreFeNe, Rybnik `06, EUROSHORTS Warszawa `07, REANIMACJA Łódź `07
- realizacja instalacji pod tytułem „DOTYK”, dla kampanii promocyjnej targów Poznańskich 2003
- udział w imprezach zbiorowych: „Zielony Parking sztuki `05, „Czy ja to Płeć”, Katowice `05, udział w międzynarodowych plenerach: Mikołów, Katowice, Olkusz 2006 – 2008r.
- Udział w wystawach pokonkursowych 2008 r.: IMPRINT Warszawa, Bienale Grafiki Cyfrowej Gdynia (grafiki z cyklu „Tłum Londyn”), „Sex to zdrowie – dbajmy o nie”, Warszawa (plakaty), 7TH LESSEDRA WORLD ART PRINT ANNUAL MINI PRINT 2008, Bułgaria (objekty „z cyklu gra”)

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:

- Nagroda Prezydenta Miasta Katowice, „Praca Roku”, Katowice 2007 za grafikę pod tytułem „z cyklu Tłum/ Londyn”

- I Nagroda w kategorii Film Eksperymentalny w międzynarodowym festiwalu filmowym RePreFeNe, Rybnik 2006 za animację pod tytułem PODRÓŻ

- I NAGRODA w kategorii Multimedia w 7 Ogólnopolskim Bienale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA 2005 za animację pod tytułem PODRÓŻ

MDK Mikołów


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button