PRZEKRACZANIE

Styczeń 1st, 2011 adm Posted in AKCJA SZTUKI, grafika, wystawa Komentarze są wyłączone

WYSTAWA DIGRAFII Beaty Wąsowskiej, wybrane prace z projektu Nie Bez Kozyry.
Pokaz sztuki video z kolekcji Zachęty.
SKUP KULTURY – 30.12.2010 – 31.01 2011

www.akcjasztuki.pl

Wystawa PRZEKRACZANIE to pokaz prac, które przesuwają granice tradycyjnie rozumianego pojęcia SZTUKA. W Skupie Kultury zobaczymy kadry z filmu Zbigniewa Libery „Obrzedy intymne” (1984), „Obieranie ziemniaków” (2001) Julity Wójcik, dokument z performance’u Roberta Kuśmirowskiego pt „Jazda godzina na czas” (2007), wybrane digrafie Beaty Wąsowskiej z projektu Nie bez Kozyry, którego bohaterką i (mimowolną modelką) jest znana artystka Katarzyna Kozyra (W warszawskiej Zachęcie trwa obecnie retrospektywa jej twórczości). Projekt można obejrzeć pod adresem www.niebezkozyry.pl.

Katarzyna Kozyra przekonuje, że “widz przyszedł obejrzeć zdarzenie, które odbywa się dla niego i wobec niego. Jest więc za nie odpowiedzialny.” Beata Wąsowska poprzez prezentowane prace wyraża swoje wątpliwości.

Nauka wielkimi krokami zbliża się do miejsca, z którego człowiek będzie mógł zmierzyć się ze Stwórcą. Sztuka oswaja nas z przekroczeniami. W wyniku transformacji cyfrowej, której poddano dowolne wizerunki otrzymujemy zadziwiające obrazy, często piękne. A jednak kiedy tworzywem przekształceń staje się wizerunek człowieka, znanej nam osoby, czujemy się nieswojo.

Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

KSIĄŻKI POMIĘDZY KSIĄŻKAMI

Grudzień 31st, 2010 adm Posted in AKCJA SZTUKI, grafika Komentarze są wyłączone

„Uwielbiam stare papiery, karteczki, gazety oraz wszelakie starocie…… Radioheadów i The Knife. Zajmuję się grafiką tradycyjną, ilustracją, rysunkiem użytkowym oraz projektowaniem graficznym.” Tworzywem twórczości Anny Czech jest STARE – artystka przetwarza stare rzeczy w RZECZY NOWE. Tradycję przenosi do współczesności, starocie ubiera w nowy kostium, daje im drugie, Nowe Życie. www.akcjasztuki.pl

Anna Czech, Cołki świat

Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Książki Jolanty Kiełczykowskiej

Czerwiec 24th, 2010 adm Posted in grafika Komentarze są wyłączone

Ilustracja według definicji to obraz, fotografia lub rysunek dodany do napisanego tekstu, mający za zadanie go uzupełnić , objaśnić lub ozdobić. Może być dziełem oryginalnym i istnieć sama dla siebie. Ilustracje zawarte w serii 3 książek są oryginalnymi pomysłami autorki mającymi za zadanie swoją nietypową oprawą graficzną zachęcić czytelnika , który znając treść książki będzie chciał kolekcjonować serię autorskich ilustracji. Jolanta Kiełczykowska

Autor książki Italo Calvino,
Tytuł: “ Opowieści kosmikomiczne”

Ilustracja w technice piórka i tuszu,

Italo Calvino (1923– 1985 ) Jeden z największych współczesnych pisarzy włoskich XX w. przedstawiciel postmodernizmu obok Borgesa i Vonneguta.
“Opowieści kosmikomiczne” to zbiór opowiadań filozoficzno – fantastycznych w których autor przedstawia własną wizję świata– nauka może oswoić chaos.”Opowieści kosmikomiczne “prezentują zabawę w konstruowanie tekstu, zestawianie różnych tematów , stanowią kolaż, który je scala według logiki calvinowskiego rozumienia rzeczywistości. Są one poszukiwaniem nowej formy literackiej, zabawą w konstrukcję nowej formy wypowiedzi.Ilustracja do książki stanowi nawiązanie do tej zabawy. Wychodząc poza formę typowej ilustracji książkowej, wzbogacając ją o konstrukcję przestrzenną nawiązuje do wyobrażenia przestrzeni kosmicznej.

AddThis Social Bookmark Button

E – MAIL ART „KAMIEŃ”.

Październik 15th, 2009 admin Posted in grafika Komentarze są wyłączone

Prace prosimy nadsyłać w terminie do 17 listopada 2009 roku na adres moksir@op.pl Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Emilia Posyłek

Wrzesień 12th, 2009 admin Posted in grafika, sylwetki Komentarze są wyłączone

Artysta plastyk, grafik, rysownik, malarz, projektant graficzny, DTP, redaktor techniczny. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Projektowania Graficznego w Katedrze Projektowania Książki oraz Grafiki Warsztatowej w Katowicach. Jako projektant graficzny prowadzi swoją działalność na etatach i we współpracy z prasą, agencjami reklamowymi oraz telewizyjno – prasowymi i wydawnictwami. Prowadzi własne studio graficzne, gdzie zajmuje się kreacją graficzną dla reklamy, marketingu, public relations. Biorąc udział w przedsięwzięciach komercyjnych, edukacyjnych i wychowawczych, obsługuje m.in. jednostki władzy administracyjnej, prywatnych odbiorców oraz organizacje pozarządowe. Dzięki profesjonalizmowi i umiejętnościom pomaga wykreować własny styl klienta, firmę, markę, produkt czy usługę. Równolegle uprawia twórczość artystyczną w dziedzinie rysunku wielkoformatowego, malarstwa olejnego i grafiki warsztatowej z wykorzystaniem grafitu, węgla i srebra (technika własna). Jej rysunki i obrazy są prezentowane na wystawach indywidualnych i grupowych. (m.in. ogólnoeuropejska prezentacja w Berlinie, Wrocławiu, Lubaczowie, Krakowie) a także wystawiane i oferowane w galeriach: „SD“, „Kropka”, „Miriam“, „Obok“, „Labirynt“, „Yam“, Galerii Barbary Gierasińskiej, „Fraktal“, „Marquardt“ oraz w Galeriach Miejskich w Łodzi. Znajdują się także w wielu kolekcjach prywatnych i państwowych w Polsce i poza granicami kraju.

AddThis Social Bookmark Button

Ewa Sendecka w Skupie Kultury.

Sierpień 29th, 2009 admin Posted in grafika Komentarze są wyłączone

Urodzona co prawda w Mikołowie, mieszka w Tychach (i Krakowie), skończyła tu liceum
Ewa Sendecka urodziła się w 40 rocznicę zbombardowania Hiroszimy. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego miała rozpocząć studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, na Politechnice Śląskiej. Tam już się dostała.. i tak miało być przez następne 5 lat. Pragnęła jednak spróbować szczęścia na egzaminie na Wzornictwo Przemysłowe w Krakowie i mimo wielu wątpliwości w to, że się uda – dostała się. Jest już na piątym roku i ma nadzieję, że jest na dobrej drodze do zostania ‘panią projektant’.

żartem | blog | portfolio | wzornictwo | projekty graficzne | Skup Kultury – wystawa

Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button