Podsumowanie warsztatów graficznych

Podsumowanie warsztatów graficznych
Muzeum Miejskie

Maciej Ścierski oraz prowadząca warsztaty Agnieszka Czyżewska; fot. Joanna Kucz-Pieczka.

Warsztaty graficzne odbywały się w ramach projektu „Techniki znane, ale zapomniane” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej ze środków Narodowego Centrum Kultury.


W projekcie, prócz Muzeum Miejskiego w Tychach, wzięły udział placówki z Bielska-Białej, Kamienicy, Istebnej, Mesznej, Wilkowic, Żywca.

Najmłodszym uczestnikiem warsztatów był 7-letni Jaś Jakubiec; fot. Joanna Kucz-Pieczka
Tyskie warsztaty odbywały się od 13 września do 8 listopada 2008 roku. Podczas zajęć dzieci, młodzież i osoby dorosłe zapoznawały się z technikami linorytu i drzeworytu. Warsztaty w Muzeum Miejskim w Tychach prowadziła Agnieszka Czyżewska.

Ekspozycja prac powstałych podczas warsztatów w muzeum czynna będzie do 7 lutego 2009 roku.

Prace tyskich uczestników można ponadto oglądać na wystawie w bielskim ROK-u do 30 stycznia 2009 roku. Prace tyszan znalazły się także w katalogu towarzyszącym bielskiej wystawie.

Justyna Biskup-Naumienko, uczestniczka zajęć w Muzeum Miejskim w Tychach:

– Warsztaty graficzne, w których uczestniczyłam, to doskonały pomysł nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Można tu było wzbogacić swój warsztat i zmierzyć się z nowym materiałem. Ja sama po raz pierwszy robiłam drzeworyt. Warsztaty te były doskonale przygotowane. Stanowiska pracy, narzędzia i pomoc, na jaką mogli liczyć uczestnicy… To wszystko sprzyjało dobrej atmosferze i pracy. Cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć i jeszcze czegoś się dowiedzieć oraz nauczyć. Dziękuję.

Uczestnikami warsztatów byli m.in. uczniowie z SP 6 wraz z nauczycielką Justyną Biskup-Naumienko; fot. Joanna Kucz-Pieczka

Łączę pozdrowienia.
Joanna Kucz-Pieczka
Rzecznik prasowy Muzeum Miejskiego w Tychach
tel. (0 32) 327 18 23
e-mail: j.kucz@muzeummiejskie.tychy.pl


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button