Kazimierz Kutz w Muzeum Miejskim w Tychach

14 września o godz. 12.00 Muzeum Miejskie w Tychach (ul. Katowicka 9) zaprasza na spotkanie z reżyserem Kazimierzem Kutzem. Wstęp na spotkanie jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona (w spotkaniu może uczestniczyć około stu osób), prosimy zatem o dokonanie rezerwacji pod nr tel. (0 32) 327 18 23. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie odbędzie się w powiązaniu z grą miejską „Tu się zaczęło…”, organizowaną 11 września przez Muzeum Miejskie w Tychach, Komendę Hufca ZHP w Tychach oraz grupę tyskich nauczycieli – będzie jej końcowym akcentem. Młodzież biorąca udział w grze miała wcześniej okazję obejrzeć film „Sól ziemi czarnej”.

Wizyta Kazimierza Kutza w Muzeum Miejskim w Tychach poświęcona będzie filmom wchodzącym w skład tzw. tryptyku śląskiego, które wiążą się z historią powstań śląskich (scenariusz filmu „Sól ziemi czarnej” powstawał w Tychach). Tradycja powstań śląskich wpisana jest także w historię rodziny Kazimierza Kutza. Przy okazji reżyser opowie o samym procesie powstawania filmów.

Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach:

– Chcemy, by spotkanie miało charakter debaty na temat pamięci i tożsamości – czy po tylu latach ważna jest pamięć powstań śląskich, czy dziś może ona integrować i czy możemy na niej budować naszą tożsamość, czy jest ważna i czy należy tę tradycję pielęgnować.

Spotkanie w muzeum będzie miało charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział zarówno dorośli, jak i młodzież z tyskich szkół.


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button