Kilka słów o Muzeum Miejskim w Tychach.[patronat]

Beata Wąsowska: Wciąż nowe, inne, ciekawe wystawy – ludzie, zdarzenia i miejsca utrwalone na fotografiach, w dokumentach, przedmiotach. Twórczość tyszan, przedmioty, które jeszcze pamiętamy. Spotkania, publikacje, warsztaty. Muzeum porządkuje historię Tychów, uzmysławia znaczenie i bogactwo regionu. Opowiada o zwykłych ludziach, o minionej codzienności. Czyni z Tychów miejsce niezwykłe, miejsce z bogatą przeszłością, z ciekawą historią, dobre miejsce.


To, co może wydawać się wadą, brak zbiorów, w Muzeum Miejskim w Tychach obrócono w zaletę. Formowanie od podstaw placówki muzealnej pozwala nam mieszkańcom współtworzyć Muzeum, odtwarzana historia miasta i jego mieszkańców pogłębia naszą więź z miastem. Uczestnicząc w narodzinach kolekcji i ekspozycji, możemy przeglądać się w historii tego miejsca jak w lustrze.
Jest rzadkością by architekt tak kompetentnie obszedł się z historycznymi budynkami, a gospodarze obiektu potrafili wypełnić wnętrza interesującą treścią. Muzeum Miejskie w Tychach poprzez umiejętne połączenie starego z nowym, sprawia dobre wrażenie, zachęca do wejścia. Gdybym miała jednym słowem opisać Muzeum Miejskie w Tychach użyłabym słowa „nowoczesność”. Nowatorska adaptacja, historia nowoczesności tego miejsca, otwartość na nowe rozwiązania i współczesne potrzeby odbiorcy. Bardzo się cieszę, że takie jest nasze Muzeum.

Beata Wąsowska, Tychy, maj 2010


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button