Daisy, księżna von Pless: szczęśliwe lata

14 grudnia 2009 roku w Muzeum Miejskim w Tychach (ul. Katowicka 9) otwarto wystawę „Daisy, księżna von Pless: szczęśliwe lata” . Wystawa potrwa do końca lutego 2010 r.

„Daisy, księżna von Pless: szczęśliwe lata” to wystawa wypożyczona z Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

Agnieszka Ociepa, Dział Historii Miasta Muzeum Miejskiego w Tychach: Jest to wystawa fotografii portretowych wybranych z liczącego 3,5 tysiąca negatywów archiwum Studia Lafayette, zakładu fotograficznego w Anglii, działającego od 1880 roku. Archiwum to przechowywane jest w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Fotografie prezentowane na wystawie zostały wywołane ze szklanych klisz o wymiarach 38×30 cm.

Fotografie pokazują między innymi przebranych w kosztowne kostiumy uczestników wielkiego balu wydanego w Londynie w Devonshire House w 1897 roku z okazji Diamentowego Jubileuszu Królowej Wiktorii. Na zdjęciach Studia Lafayette, obok księżnej Daisy, utrwalone zostały również postacie cesarza Wilhelma II, królów angielskich Edwarda VII i Georga V, maharadży Cooch Behar.

Wystawa przygotowana została przez Russella Harrisa i Barbarę Borkowy we współpracy z Lidią Kruczek i Sylwią Smolarek, pracownikami Muzeum Zamkowego w Pszczynie.


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button