Sztuka Tadeusza Kantora w Muzeum Miejskim w Tychach

TADEUSZ KANTOR. EPOKA CHŁOPCA
Wystawa w Muzeum Miejskim w Tychach
10 grudnia 2008 – 7 lutego 2009
o wystawie

9 grudnia 2008 roku w Muzeum Miejskim w Tychach otwarto wystawę „Tadeusz Kantor. Epoka chłopca”.

Wystawa przygotowana została przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie. W Muzeum Miejskim w Tychach ekspozycję będzie można oglądać od 10 grudnia 2008 roku do 7 lutego 2009 roku. Wstęp wolny.

Jacek Dębski, Dział Sztuki Muzeum Miejskiego w Tychach:

– Wystawa będzie prezentacją twórczości Tadeusza Kantora, jego najsłynniejszych i tych mniej znanych dzieł według scenariusza przygotowanego przez współpracowników mistrza: Annę Halczak i Bogdana Renczyńskiego. Epoka chłopca to ostateczny tytuł ekspozycji zbudowanej wokół jednej z głównych postaci przedstawień kantorowskich. W niej można będzie prześledzić rozwój myśli autora Umarłej klasy, a adolescencja i jej niepokoje to jedna z jej istotnych treści.

Krakowski Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora posiada najciekawszy i zarazem najbogatszy zbiór prac artysty. To właśnie pracownicy tej instytucji, zarazem jego dawni współpracownicy, są najlepszymi interpretatorami kantorowskiej schedy i w sposób bliski jego myśli zaprojektowali tyską prezentację.

Tadeusz Kantor (1915-1990) był malarzem, grafikiem, reżyserem, scenografem, profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkiem Grupy Krakowskiej, twórcą eksperymentalnego tajnego Teatru Niezależnego w Krakowie w latach 1942-1944. Po wojnie założył awangardowy teatr Cricot 2.

Informacji o wystawie udziela:

Jacek Dębski
Dział Sztuki Muzeum Miejskiego w Tychach
tel. (0 32) 327 18 23
e-mail: j.debski@muzeummiejskie.tychy.pl

W załączniku przesyłam Państwu zdjęcia z fragmentami wystawy prezentowanej w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie; autor zdjęć: Jacek Dębski

Przedstawicieli mediów serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy. Prosimy też o podanie informacji o wystawie do publicznej wiadomości.

Łączę pozdrowienia.
Joanna Kucz-Pieczka
Rzecznik prasowy Muzeum Miejskiego w Tychach
tel. (0 32) 327 18 23
e-mail: j.kucz@muzeummiejskie.tychy.pl

Powrót>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button