Nagrody w konkursie fotograficznym „Tychy Press Photo” 2008

Przyznano nagrody w konkursie fotograficznym „Tychy Press Photo”

I nagroda – Mateusz Małkowski;
II i III nagroda – Radosław Kaźmierczak;
wyróżnienie – Witold Wieszczek.

Dodatkowa nagroda zostanie przyznana za najlepsze „tyskie zdjęcie”, to jest za fotografię (lub fotoreportaż) związaną z Tychami. Laureata tej nagrody poznamy dopiero podczas wernisażu.

Tychy Press Photo wystawa i konkurs fotografii prasowej, inspirowane World Press Photo. Wystawa jest organizowana od 2001 roku w Teatrze Małym w Tychach. Prezentowane są zdjęcia fotografów związanych z Tychami (mieszkających lub pracujących tam), wykonane w poprzednim roku. Wernisaż wystawy odbywa się w lutym lub marcu.

Konkurs odbywa się od 2004 roku.

W konkursie mogą brać udział osoby mieszkające lub pracujące w Tychach. Nie trzeba być zawodowym fotografem. Nie mają znaczenia wiek, zawód i doświadczenie fotograficzne. Podstawowe ograniczenie to czas wykonania zdjęcia: co do zasady przyjmowane są tylko zdjęcia z minionego roku. Ich temat jest dowolny. Od 2007 roku przyznawane jest dodatkowe wyróżnienie za „najlepsze zdjęcie związane z Tychami” – w 2007 roku otrzymał je Adam Kluga.

Na obecną edycję 32 autorów zgłosiło 272 prace. Wystawa odbędzie się po raz ósmy, konkurs – po raz piąty. Organizatorami są: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, galeria Obok (w Teatrze Małym) oraz Dominik Gajda i Marcin Zimnal. Ekspozycja będzie czynna do 14 marca.

źródło: Wikipedia, Tychy Press Photo


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button