KARTONTEKA – KORCZOWSKI – MIRIAM

Artysta zainspirowany krakowską Cricoteką i jej ideą Archiwum Twórczości Tadeusza Kantora, stworzył monumentalną instalację malarską – KARTONTEKĘ, która od 1990 roku jest regularnie aktualizowana i wzbogacana o nowe elementy. Obok KARTONTEKI w galerii MIRIAM zobaczymy autorskie zdjęcia Korczowskiego ze spektakli Tadeusza Kantora. Artysta, który wybrał Paryż, nie potrafi uwolnić się od Krakowa i Kantora. Wystawa w galerii Miriam dedykowana jest Tadeuszowi Kantorowi w 20. rocznicę śmierci artysty. Kurator Beata Wąsowska.

foto. Bartek Palej

Bogdan Korczowski, Kartonteka, Ulica Tadeusza Kantora, Bartek palej, Galeria Miriam, Beata Wąsowska, Akcja Sztuki > Nowe, Tychy, MCK

Bogdan Korczowski (ur.1954) W 1978 ukończył ASP w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kunza . Uzyskał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (Beaux-Arts) w Paryżu. W 1986. nagroda Rady Regionu Ile-de-France w Paryżu. W 1988. stypendium Fundacji Pollock-Krasner w Nowym Jorku, gdzie w latach 1986-1995 przebywał i wielokrotnie wystawiał.
Wystawiał min. w warszawskiej Galerii Zachęta (1989). W 1998 roku Instytut Polski w Paryżu zorganizował retrospektywną wystawę artysty. Mieszka i pracuje w Paryżu.

ORIENTUJ SIĘ W SZTUCE – gra miejska - zasady
OBIETYW W AKCJI - Konkurs na zdjęcie z Akcji Sztuki – regulaminformularz zgłoszeniowy
Weź udział! – regulamin zdobywania nagród -
Warsztaty artystyczneprogram.
Warsztaty dziennikarskieprogram.
Akcja Sztuki > Noweprogram
Akcja Sztuki > Nowe – 20.12.10 do 15.01.11 – www.akcjasztuki.pl – Kurator – Beata Wąsowska,
Bliższych informacji udziela biuro projektu, które mieści się w kinie ANDROMEDA, plac Baczyńskiego w Tychach – pn-pt od 12.00 do 16.00; q soboty od 11.00 do 14.00


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button